aktualizacja strony
2017-01-14


ilosć odwiedzin
 

osoby online
 

strona działa od 01.2010

ulubione
AKTUALNOŚCI

Bezpieczne ferie 2017

Poradnik bezpiecznego wypoczynku – aktualne informacje dla organizatorów, rodziców i uczestników wypoczynku.

https://men.gov.pl/wypoczynek/poradnik_bezpiecznego_wypoczynku_men.html


Przy wigilijnym stole

Boże Narodzenie to wspaniały czas, czas który spędzamy przede wszystkim w rodzinnym gronie. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy i rodzice uczniów naszej szkoły to też jedna wielka rodzina. Dlatego w przeddzień przerwy świąteczno-noworocznej na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego wszyscy wspólnie razem zasiedli przy szkolnym wigilijnym stole.

22 grudnia w naszej szkole od samego rana panowało wielkie, a może raczej świąteczne poruszenie. Samorząd Uczniowski wraz ze swoim opiekunem, Panem Witoldem Sochą, od rana krzątał się aby przygotować salę gimnastyczną do szkolnej wigilii. Trzeba było wszystko dopiąć na ostatni guzik, bo przecież przy wigilijnym stole miało zasiąść ponad 200 osób. Na szkolnych korytarzach widać było odświętnie ubranych uczniów, którzy składali sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Ze szkolnej kuchni wydobywał się natomiast zapach wigilijnego barszczu z grzybami i pierogów. Panie kucharki, Jadwiga i Renata, w pocie czoła pracowały, aby z wszystkim zdążyć na czas. Szkolne świętowanie rozpoczęło się od bożonarodzeniowej  inscenizacji przygotowanej przez uczniów klasy IV. Tym miłym akcentem cała wielka rodzina szkolna została wprowadzona w okres Świat Bożego Narodzenia. A później wszyscy razem zasiedli do wigilijnego stołu by spożyć świąteczne potrawy. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania.


/kilka zdjęć ... /

 Podsumowanie akcji charytatywnej Caritas Diecezji Rzeszowskiej
 „Bądź miłosierny jak Ojciec Wasz jest miłosierny”.Szkolne Koło Caritas działające w Zespole Szkół w Strażowie zorganizowało zbiórkę żywności dla biednych i potrzebujących. Wszystkim uczniom i rodzicom dziękujemy za zgromadzone artykuły codziennej potrzeby, środki czystości i artykuły higieniczne.
Wszystkie produkty zostały odebrane przez Caritas w Rzeszowie.
Mikołajkowe zmagania

„W siatkę gramy więc nałogom się nie damy” - pod takim hasłem w sobotę, 10 grudnia, w hali sportowej Zespołu Szkół w Strażowie odbył się II Gminny Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej dla uczniów gimnazjów gminy Krasne. W turniejowe szranki, a raczej pod turniejową siatką, stanęło 4 drużyny dziewcząt i 4 drużyny chłopców reprezentujące gimnazja w: Krasnem, Malawie, Palikówce i Strażowie.

- Cieszę się, że siatkarski, mikołajkowy turniej w naszej gminie staje się tradycją. Widać, że wśród młodzieży jest zapotrzebowanie na sport. To cieszy i napawa optymizmem. Życzę wszystkim wspaniałej zabawy i… niech zwycięży najlepszy - mówił podczas otwarcia zawodów wójt gminy Krasne, Wilhelm Woźniak. Po słowach powitania i słodkim poczęstunku od św. Mikołaja przyszedł czas na sportową rywalizację. Jako pierwsze na boisku zaprezentowały się drużyny chłopców. W meczu otwarcia zagrały ekipy Strażowa i Krasnego, a po nich na parkiecie o punkty walczyli młodzi siatkarze z Palikówki i Malawy. Emocji, tak w jednym jak i w drugim meczu, nie brakowało. Były piękne akcje, ataki i obrony, długie wymiany, po których ręce same składały się do oklasków. W obydwu przypadkach niespodzianki jednak nie było i górą byli faworyci. W pierwszym meczu zwyciężyła drużyna ze Strażowa, a w drugim z Malawy. I to właśnie one stoczyły ze sobą zacięty bój na śmierć i życie w finale. Przegrani z pierwszych spotkań musieli się zadowolić walką o 3 miejsce.

Emocji i fajnej siatkówki nie brakowało też w rywalizacji dziewcząt. Tu z góry można było zakładać, że wygrają faworyzowane dziewczęta z Krasnego, choć po cichu liczono na jakąś niespodziankę. Tej jednak nie było. W pierwszym meczu Malawa uległa Palikówce 0-2, a w drugim gospodynie turnieju, dziewczęta ze Strażowa, okazały się nader gościnne gładko i szybko przegrywając z Krasnem. W meczu o 3 miejsce Malawa po zaciętej walce pokonała Strażów 2-1, a w finale Krasne ograło Palikowkę 2-0, choć w pierwszym secie sympatyczne dziewczęta z Palikówki napędziły sporo strachu swoim wyżej notowanym koleżankom z Krasnego, a wynik tej partii niemalże do ostatniej piłki był sprawą otwartą.

Okazałe puchary i dyplomy zwycięskim drużynom, a także najlepszym zawodnikom w poszczególnych drużynach, wręczali: wójt gminy Krasne, Wilhelm Woźniak, przewodniczący  gminnej komisji oświatowej, Marek Magierski oraz dyrektor Zespołu Szkół w Strażowie, Agata Gunia-Buk.

Wyniki turnieju:

CHŁOPCY:

Strażów - Krasne 2-0 (15:8, 15:9), Palikówka - Malawa 0-2 (12:15, 6:15), Krasne - Palikówka 2-0 (15:9, 15:12), Malawa - Strażów 2-0 (15:10, 16:14).

Końcowa klasyfikacja: 1. Malawa, 2. Strażów, 3. Krasne, 4. Palikówka.

DZIEWCZĘTA:

Malawa - Palikówka (5:15, 7:15), Strażów - Krasne 0-2 (4:15, 2:15), Strażów - Malawa 1-2 (10:15, 15:9, 13:15), Palikówka - Krasne 0-2 (11:15, 7:15).

Końcowa klasyfikacja: 1. Krasne, 2. Palikówka, 3. Malawa, 4. Strażów.

Wyróżnienia indywidualne w poszczególnych drużynach:

Krasne: Justyna Kozak, Wojciech Bucior

Palikówka: Gabriela Bojda, Patryk Dragan

Malawa: Olimpia Tańcula, Łukasz Ostrowski

Strażów: Aleksandra Karp, Hubert Puziewicz.

 

/ zdjęcia z turnieju ... /


SZKOLNE KOŁO CARITAS
działające przy ZS w Strażowie

organizuje świąteczną zbiórkę żywności w dniach 08-19 grudnia 2016r.

Zbierać będziemy artykuły codziennej potrzeby takie jak: mleko w kartohach, mąkę, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbatę, słodycze dla najmłodszych oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości i artykuły hiieniczne.
Wszystkie zebrane produkty zostaną przekazane do Caritas Diecezji Rzeszowskiej.WIZYTA  ŚW.MIKOŁAJA  - jak nakazuje tradycja św. Mikołaj nie zapomniał o nas 6 grudnia odwiedził naszą szkołę. Najmłodszym uczniom, którzy z takim utęsknieniem oczekiwali jego wizyty, wręczył prezenty i zrobił z nimi pamiątkowe zdjęcia./ kilka zdjęć ... /TEATRZYK KUKIEŁKOWY - klasa 3/kilka zdjęć .../GŁOSUJ NA NASZĄ KSIĄŻKĘ - PRZEKAŻ ZNAJOMYM

Uczniowie drugiej klasy gimnazjum biorą udział
w ogólnoppolskim konkursie pt. "Konkurs - Misja Książka !"
Proszą o zagłosowanie na ich książkę  - wejdź na stronę i oddaj swój głos.


GŁOSUJĘ  NA KSIĄŻKĘ ...
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY, LICZY SIĘ KAŻDY GŁOS !


SZKOLNA ZABAWA ANDRZEJKOWA

Taneczna muzyka i wyśmienity nastrój towarzyszył ucznim naszej szkoły bawiącym się na tegorocznych "Andrzejkach"/ kilka zdjęć ... /LEKJA MUZYKI ZE SZKOŁĄ MUZYCZNĄ YAMAHA


W dniu 22 listopada 2016 r. odbyła się kolejna audycja muzyczna dla uczniów szkoły podstawowej prowadzona przez Szkołę Muzyczną Yamaha. Tym razem, jako niespodziankę prowadzący przywieźli ze sobą różne rodzaje fletów: flety poprzeczne, flet piccolo oraz flety proste (sopranowy, altowy, basowy). Jak zwykle w zabawny, przystępny, pełen humoru sposób, uczniowie zapoznali się z  historią powstania, techniką grania oraz barwami poszczególnych instrumentów. Niektórzy śmiałkowie lub szczęściarze mieli okazję zagrać na unikatowych fletach wraz z prowadzącymi.
TA CO NIE ZGINĘŁA ...

11 listopada w całej Polsce hucznie i dumnie obchodzono 98 rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Również i uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do uczczenia tak ważnego dla naszego narodu wydarzenia.„Ta co nie zginęła” - pod takim tytułem uczniowie klasy VI przygotowali montaż słowno-muzyczny z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Uroczysta akademia, w której wziął udział poczet sztandarowy naszej szkoły, odbyła się 10 listopada. Podczas niej uczniowie klasy VI „przeprowadzili” zebranych przez najważniejsze wydarzenia z historii naszej ojczyzny, a może raczej „przebyli” ze wszystkimi podczas swoistej lekcji historii długą i żmudną drogę do odzyskania niepodległości przez Polskę. Były więc trzy rozbiory Polski, były powstania narodowe, był bunt dzieci z Wrześni, nostalgia za ojczyzną tych, którzy z różnych przyczyn musieli opuścić nasz kraj, była bratobójcza walka na frontach I wojny światowej. W końcu jednak nadszedł ten najważniejszy dzień. Dzień 11 listopada 1918 roku, kiedy to po wielu latach niewoli i niebytu na mapach Europy, Polska znów stałą się faktem.

/ kilka zdjęć ... /
SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

Dzisiejszego dnia, tj. 8 listopada 2016 roku, Zespół Szkół w Strażowie gościł w swoich skromnych progach jednego z członków znanej nam już grupy "Trzask". Dla tych, którzy spotykają się z tą nazwą pierwszy raz krótkie wyjaśnienie: najprościej rzecz ujmując są to ludzie będący podróżnikami, zbierającymi ciekawe informacje i opowiadającymi o swoich przeżyciach innym.Tym razem uczniom naszej szkoły została przybliżona kultura i obyczaje Brazylii położonej w sąsiedztwie Amazonki. Gość opowiadał o klimacie i przyrodzie tam występującej. Nie ominął również aspektu dotyczącego zwyczajów tamtejszej ludności. Prawa jakimi się oni kierują wywoływały ogromne zdumienie u słuchaczy.
Nasz gość i jego historia wywarła na nas ogromne wrażenie. Zaraził widzów swoją ciekawością świata i determinacją w jego poznawaniu. Pewne jest, że nie zrezygnujemy z kolejnych wizyt jakże wspaniałej grupy "Trzask".WARSZTATY I MATEMATYCZNA GRA MIEJSKA
„ŚLADAMI BOGUSŁAWA”

„Śladami BoGUSława” pod takim hasłem 21 października 2016 przebiegała gra miejska, zorganizowana przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie. Wzięli w niej udział uczniowie z kilkunastu podkarpackich gimnazjów.
Gimnazjaliści zaopatrzeni w odpowiednie mapki mieli za zadanie znaleźć wyznaczony punkt w centrum Rzeszowa, w którym czekał na nich agent z odpowiednią kopertą i zadaniem. Takich punktów było 10. Zadania, które należało rozwiązać były dość oryginalne, np. na podstawie danych statystycznych określić, w którym powiecie Podkarpacia BoGUSław będzie mógł najszybciej znaleźć dla siebie żonę. Wygrywa zespół, który jako pierwszy pokona trasę i prawidłowo rozwiąże wszystkie zadania.
Gra miejska została poprzedzona warsztatami, które przez kilka dni odbywały się w Urzędzie Statystycznym w Rzeszowie. Uczniowie mogli się na nich dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, chociażby jak zmierzyć wysokość budynku, czy drzewa nie mając żadnego przyrządu do pomiaru. Warsztaty miały na celu pokazać jak statystykę, matematykę oraz inne nauki ścisłe wykorzystać w praktyce. W sumie w całym przedsięwzięciu wzięło udział ponad 100 gimnazjalistów. Cały projekt został dofinansowany z Fundacji mBanku.
Nasze gimnazjum reprezentowały dwa zespoły:
I zespół: Aleksandra Karp, Maria Inglot, Klaudia Szałęga, opiekun Agata Gunia-Buk
II zespół: Mateusz Kowalczyk, Paulina Janac, Aleksandra Sadowska, opiekun Witold Socha.
Zespół Pani Agaty Guni-Buk, nie zajął miejsca na podium, ponieważ nie dotarł do mety pierwszy, ale był jedynym zespołem, który rozwiązał wszystkie zadania bezbłędnie, dlatego otrzymał wyróżnienie. Pozostałe zespoły i ich opiekunowie otrzymali nagrody pocieszenia.
czytaj więcej na stronie organizatora

fotorelacja z gry miejskiej


ZDJĘCIA Z JUBILEUSZU 110 LAT SZKOŁY W STRAŻOWIE

    Szkoła w Strażowie funkcjonuje już 110 lat!
Została założona w 1906 roku i od tego czasu wychowało i wykształciło się w jej murach kilka pokoleń mieszkańców wsi. Z tej pięknej okazji zorganizowany został uroczysty jubileusz.
    Obchody rocznicowe miały miejsce 13 października 2016 roku i rozpoczęły się w kościele parafialnym Mszą świętą celebrowaną przez J.E. Księdza Biskupa Jana Wątrobę. Wśród licznie zgromadzonych gości, dawnych i obecnych pracowników i uczniów, delegacji z innych szkół, znaleźli się też przedstawiciele władz samorządowych: wójt Gminy Krasne p. Wilhelm Woźniak, przewodniczący Rady Gminy p. Marian Jachowicz, radna powiatu rzeszowskiego p. Renata Gaweł, sołtys Strażowa p. Grzegorz Morycz. Podczas mszy Ksiądz Biskup wspominał postać patronki szkoły – Marię Konopnicką oraz poświęcił sztandar, który odtąd będzie dumnie towarzyszył podczas ważnych uroczystości. Całość uświetniły pieśni w energicznym wykonaniu chóru.
Na koniec p. Jachowicz przedstawił zebranym postać swojego dziadka Józefa Jachowicza – posła i senatora, współzałożyciela szkoły.
    Po mszy nastąpił przemarsz do budynku Zespołu Szkół w Strażowie. Na czele maszerował poczet sztandarowy. Na miejscu Ksiądz Biskup odsłonił i poświęcił tablicę upamiętniającą postać Józefa Jachowicza.
    Dalsza część uroczystości miała już miejsce na sali gimnastycznej. Gości powitała p. Dyrektor Agata Gunia – Buk. W swoim przemówieniu mówiła m.in. o monografii szkoły wydanej z okazji jubileuszu. Książka ta opisuje historię obiektów szkolnych i działalność dydaktyczno – wychowawczą na przestrzeni 110 lat. Powstała ona w celu podziękowania i upamiętnienia wszystkich, którzy tworzyli historię tej placówki oświatowej. Przemówienia wygłosili również p. Wilhelm Woźniak, p. Marian Jachowicz oraz przedstawiciele starostwa
i Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Uroczystość poprowadzili: p. Renata Mosior – była dyrektorka szkoły i p. Grzegorz Rejman – absolwent. Odczytali oni listy gratulacyjne i przedstawili historię szkoły. Towarzyszyła temu prezentacja multimedialna z dużą liczbą interesujących zdjęć, które są wspaniałą pamiątką udostępnioną przez wielu przychylnych ludzi. Nie zabrakło też urodzinowego tortu, który pokroiła p. Dyrektor. Po uroczystości została nim poczęstowana szkolna młodzież.
    Po części oficjalnej nadeszła część artystyczna. Rozpoczęła się staropolskim polonezem w wykonaniu uczniów. W pięknych, galowych strojach wspaniale zatańczyli trudny układ. Zebrani wysłuchali następnie piosenek w wykonaniu Moniki Michny. Uczniowie klasy II gimnazjum przedstawili inscenizację przygotowaną na podstawie noweli „Antek” B. Prusa. Można było zaobserwować, czym różniła się edukacja, szkoła w dawnych czasach od współczesnej. Młodym aktorom towarzyszyła ciekawa scenografia, rekwizyty i stroje. Na zakończenie wystąpił szkolny chór, który wykonał piosenkę pt. „Szkoła jest nowelą”.
   
Goście mieli jeszcze okazję i chęć zwiedzenia budynku szkoły. Absolwenci zauważyli, że po latach bardzo się zmienił na korzyść, przeszedł szereg remontów i dzisiaj wygląda pięknie i nowocześnie. Aż chce się do takiej szkoły chodzić - mówili.           
INFORMACJE TA TEMAT UBEZPIECZENIA  ( PDF )


- NNW SZKOLNE
- TABELA USZCZERBKU
- WARUNKI UBEZPIECZENIA
- WNIOSEK


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE  ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 miało miejsce 1 września 2016r. godz. 8:00 Rozpoczęliśmy mszą św. w Kościele Parafialnym w Strażowie po czym udaliśmy się na  spotkanie w szkole.


 


/ kilka zdjęć ... /


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016


24 czerwca 2016 r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny i pożegnaliśmy klasę III gimnazjum kończącą naukę w murach naszej szkoły. Tradycyjnie uczniowie z klasy III gimnazjum pięknie zatańczyli poloneza.
Uczniowie za całoroczną naukę zostali wyróżnieni otrzymując z rąk Pani Dyrektor świadectwa z paskiem i nagrody.


 / ... kilka zdjęć /


P I K N I K   R O D Z I N N Y  - 19 czerwca 2016


    Wielkie podziękowania należą się Radzie Rodziców, działającej przy Zespole Szkół w Strażowie, za to, że po raz kolejny zorganizowała Piknik Rodzinny. Odbył się on 19 czerwca, w niedzielne popołudnie, obok szkoły. Rodziców z dziećmi, mieszkańców wsi i nauczycieli powitały p. Dyrektor Agata Gunia-Buk oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Renata Gaweł. Na przybyłych czekały liczne atrakcje. Zabawa rozpoczęła się występem dzieci, które zaprezentowały różne tańce oraz inscenizacje bajek. Towarzystwo rozkręcał DJ Grzegorz – dowcipny prowadzący. Zachęcał do udziału w wielu konkursach, grach, za które przyznawał nagrody ufundowane przez sponsorów. Uczestnicy mogli otrzymać bony podarunkowe do kina, kosmetyczki, kręgielni
i in. Najmłodsi chętnie korzystali z dmuchanych zjeżdżalni, wielkich kul, grali w piłkę i jeździli konno. Starsi mogli przejechać się nowym Citroënem Cactus lub Picasso. Specjalnymi gośćmi okazali się motocykliści, którzy chętnie prezentowali swoje jednoślady. Na głodnych zaś czekały kiełbaski, szaszłyki
i lody. Myślę, że wszyscy uczestnicy Pikniku przyjemnie spędzili wolny czas. 

/ ... kilka zdjęć /

Srebro dla Igi Głuszak!

W dniach 17-19 czerwca 2016 r w Częstochowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Skokach do Wody. Były to najważniejsze w roku zawody w Polsce dla skoczków w wieku 10-13 lat startujących w kategoriach wiekowych C i D.
Bardzo dobrze zaprezentowała się uczennica Zespołu Szkół w Strażowie Iga Głuszak – zawodniczka Sekcji Skoków do Wody ZKS Stal Rzeszów. Swoim skokiem wywalczyła srebro z trampoliny 1m. Obecnie trenuje pod czujnym okiem Sierioży Kaczarina.

 Iga trenuje od 2012 roku, a od lutego 2013 roku z sukcesem bierze udział w zawodach. Ma na swoim koncie: złoto, 6 srebrnych mwdali i 3 brązowe.

A jak się zaczęło?
Rodzice zapisali mnie na naukę pływania na basenie przy ulicy Matuszczaka w Rzeszowie – wspomina „nasze żywe srebro”, bo tak dosłownie można o Idze powiedzieć. Jednak byłam niepokorną uczennicą, uważałam, że pływanie jest zbyt monotonne i pan trener powiedział mojej mamie, że szkoda czasu i pieniędzy, bo z tej nauki nic nie będzie. Wtedy zauważył mnie pan Grzegorz Szczepek, mój pierwszy trener, i zaproponował, abym ćwiczyła skoki do wody. Po pierwszym skoku wiedziałam, że właśnie na trampolinie jest moje miejsce.
I zaczęło się: treningi przez sześć dni w tygodniu po 2-3 godziny, wyjazdy na zawody, a do tego lekcje gry na gitarze, nauka w szkole. Trzeba to wszystko pogodzić, ale dzięki wsparciu rodziców daję radę.

Gratulujemy Idze sukcesów i życzymy dalszych– już od lipca br. roku w grupie wiekowej C.

 Uczennica klasy V Joanna Kuziara zajęła I miejsce w VI Międzyszkolnym  Konkursie Frazeologicznym „Zostań Mistrzem Słowa” za pracę pod tytułem „Przeżyłam tę przygodę w mojej wyobraźni”,  zorganizowanym przez SP 23 w Rzeszowie. Honorowy patronat nad konkursem objął prof. Jan Miodek oraz Uniwersytet Rzeszowski.


"CUKIERKI" - przedstawienie

3 czerwca w naszej szkole odbyło się przedstawienie profilaktyczne pt.„Cukierki" w wykonaniu uczniów klasy czwartej.
Widzowie poznali historię złego czarodzieja Sopucha, który porywał dzieci częstując ich zaczarowanymi cukierkami. Oczywiście, wszystko dobrze się skończyło dzięki pomocy dobrych ludzi: pani Stasi, kuchennej wróżce, panu Romanowi.
Tak w skrócie można opisać bajkę, która ma za zadanie dostarczać uczniom podstawowej wiedzy o środkach uzależniających i zagrożeń z nimi związanych, a także kształtować postawy dystansu w relacjach z nieznajomymi.

 
     


PREZENTACJA MODY EKOLOGICZNEJ  - DZIEŃ DZIECKA 2016

Uczniowie klasy 6 SP przygotowali i przedstawili nietypowy pokaz mody. Na ubrania wykonane własnoręcznie wykorzystali materiały kojarzone z szeroko pojętą ekologią.

    

/ kilka zdjęć ...  /PROJEKTY GIMNAZJALNE

Po całorocznym wysiłku naszych gimnazjalistów z klasy II, przyszedł czas na pokazanie efektów ich pracy. Dnia 31 maja zaprezentowali swoje projekty gimnazjalne.
Uczniowie dobrali się w grupy już na początku roku szkolnego, wybrali temat, który ich interesował, podzielili się zadaniami i przystąpili do ich realizacji. Teraz przyszedł czas, żeby pochwalić się swoimi projektami. Pierwsza drużyna p. Ireny Kwoki zajmowała się trzema dużymi państwami Ameryk. Zatem wiele dowiedzieliśmy się m.in. o historii, geografii, zwyczajach, czy potrawach takich państw jak Stany Zjednoczone,
Meksyk i Brazylia. Mogliśmy nawet skosztować samodzielnie przygotowanej przez chłopców narodowej potrawy meksykańskiej – nachos. Jak przystało na kuchnię tego kraju było dość ostro. Drugi zespół p. Marcina Toni postanowił rozszerzyć wiedzę o polskich wynalazcach. Wśród omawianych znalazł się znany powszechnie Ignacy Łukasiewicz. Od 1853 r. jego lampa naftowa rozświetliła niejedno pomieszczenie. Autorzy tego projektu odwiedzili grób ojca Ignacego w Rzeszowie oraz przynieśli i zapalili dwie lampy naftowe, aby wszyscy mogli zobaczyć je z bliska. Przypomnieli także postacie zapomnianych już nieco wynalazców – Józefa Bożka, Tadeusza Tańskiego i Jana Szczepanika. Natomiast trzecia, żeńska grupa p. Anety Dąbrowskiej, podjęła temat przyrodniczy i badała rośliny występujące w Strażowie. Dziewczyny, kochające przyrodę, zebrały do zielnika m.in. kwiaty i następnie pochwaliły się swoją rozległą wiedzą. Dowiedzieliśmy się, jakie rośliny rosną u nas w poszczególnych porach roku. Na pewno wszyscy zwrócą na to uwagę w przyszłości.
Wszystkim twórcom projektów oraz ich opiekunom należą się duże brawa za włożoną pracę.

/ kilka zdjęć ... /III POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZY - 24 maja 2016

24 maja 2016 roku w Zespole Szkół w Strażowie odbył się finał III Powiatowego Konkursu Przyrodniczego dla gimnazjalistów. Tematem tegorocznej edycji były kraje Basenu Morza Śródziemnego. Patronami przedsięwzięcia byli: Starosta Rzeszowski Pan Józef Jodłowski, Wójt Gminy Krasne Pan Wilhelm Woźniak a patronat merytoryczny pełnił Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie. W finale konkursu wzięło udział 7 drużyn z gimnazjów z powiatu rzeszowskiego: z Bud Głogowskich, z Łukawca, Krasnego, Malawy, Palikówki, Rzeszowa i Strażowa .
Pierwszy etap konkursu, który odbył się w kwietniu, miał formę elektronicznego testu.  / czytaj więcej ... /
/ zdjęcia z turnieju ... /
WYCIECZKA - RODZINNY PARK ROZRYWKI

Park Rozrywki, czyli dobra zabawa gwarantowana
    Właśnie dobrej zabawy, wielu emocji i pięknej pogody nie zabrakło naszym gimnazjalistom, którzy pod opieką pani Magdaleny Bartochowskiej i pana Marcina Toni wybrali się 20 maja do Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze koło Krakowa.

 

    Wyjazd rozpoczęliśmy o godzinie 7 rano ze Strażowa. Przejazd autostradą szybko minął, po drodze złożyliśmy życzenia i zaśpiewaliśmy „Sto lat” jednej z uczennic, która tego dnia obchodziła akurat urodziny. Na miejsce trafiliśmy bez problemu i zaopatrzeni w bilety, mapy, vouchery ruszyliśmy korzystać z licznych atrakcji. Okazało się, że trafiliśmy do świata baśni i fantazji, w którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na wielkiej przestrzeni znajdowało się około 60 nowoczesnych urządzeń i atrakcji. Mając jeden bilet można było bawić się do woli cały dzień. My ograniczyliśmy się do godziny 16. W tym czasie szaleliśmy na kolejkach, rollercoasterach, atrakcjach wodnych, karuzelach, obrotowych ławkach, w kinach 7D itd., itd.
Najchętniej zostalibyśmy dłużej w Energylandii, ale trzeba było przyjechać do domu o przyzwoitej porze. Zatem, po zrobieniu kilku grupowych zdjęć, wsiedliśmy do autokaru i wspomnianą już autostradą, pełni emocji, wróciliśmy do Strażowa.

/ zdjęcia ... /
„Na nieludzkiej ziemi”


    Przypadająca w kwietniu b.r. 76. rocznica zbrodni katyńskiej po raz kolejny przypomniała nam o tragicznych losach polskich jeńców. Wydarzenia  z 1940 r. zapisane na kartach historii Polski krwią i męczeńską śmiercią Polaków należą do najbardziej dramatycznych. Tam, na nieludzkiej ziemi, zabito wiarę, nadzieję, miłość - Jednym strzałem w tył głowy.
W uroczystej akademii uczciliśmy również tych, którzy 10 kwietnia  2010 r. zginęli w katastrofie smoleńskiej. Zginęło wtedy 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią.  Uczniowie gimnazjum przypomnieli o tych smutnych wydarzeniach  w formie scenek, wierszy i pieśni. Gościnnie z gimnazjalistami wystąpiła Julia Mendrala, uczennica klasy 1b, która wzruszająco przeczytała list napisany przez córeczkę jednego z zamordowanych Polaków do ojca. Nad przebiegiem uroczystości czuwali p. Renata Mosior i p. Marcin Tonia.
„Tragiczne wydarzenia, które miały miejsce na wiosnę 1940 roku w Katyniu, Charkowie i Miednoje, są rozdziałem w martyrologium polskim, który nie może być zapomniany. Ta żywa pamięć powinna być zachowana jako przestroga dla przyszłych pokoleń.”
św. Jan Paweł IIWIZYTACJA KANONICZNA

    Dla każdej wspólnoty parafialnej bardzo ważnym wydarzeniem jest wizytacja kanoniczna, która odbywa się w parafii co pięć lat.
    W Strażowie przeprowadził ją w dniu 27 kwietnia 2016r. ksiądz Biskup Edward Białogłowski. Biskup, jako następca apostołów, odwiedza parafię w celu spotkania z wiernymi, zapoznania z sytuacją duszpasterską i gospodarczą, interesuje go również przebieg katechizacji.
Wizytacja rozpoczęła się o godzinie 9.30 uroczystym wprowadzeniem księdza Biskupa do parafialnego kościoła. Powitali gościa w pięknych ludowych strojach przedstawiciele wspólnoty - sołtys Grzegorz Morycz i pani Katarzyna Kot oraz oczywiście ks. Proboszcz Edward Wnęk, który następnie wygłosił sprawozdanie o stanie wspólnoty parafialnej. Wskazał w nim aktualny stan parafii, kondycję wiary i moralności, sukcesy i problemy. We Mszy świętej, której przewodniczył ksiądz Biskup, uczestniczyli też uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.
    Po Eucharystii nastąpiło radosne spotkanie z katechizowanymi w parafii dziećmi. Najpierw w gminnym przedszkolu, następnie w naszej szkole. Księdza Biskupa powitała pani Dyrektor Agata Gunia – Buk. Wyraziła ona radość z powodu takiej wizyty i zaprosiła do obejrzenia specjalnie przygotowanej z tej okazji przez panią katechetkę Irenę Barnat akademii dotyczącej 1050 rocznicy przyjęcia przez Polskę chrztu. Młodzi aktorzy wspaniale wcielili się w role średniowiecznych postaci. Uwagę przyciągały stroje i muzyka. Po inscenizacji ksiądz Biskup Edward wyraził radość ze spotkania, pobłogosławił zebranych i wręczył pamiątkowe obrazki. Później spotkał się ze wszystkimi pracownikami szkoły, znalazł czas na rozmowę i wpisał się do szkolnej kroniki. Spotkanie Ekscelencja zakończył wspólną modlitwą.
    Serdecznie dziękujemy księdzu Biskupowi Edwardowi Białogłowskiemu za wizytę w naszej szkole, za apostolskie błogosławieństwo i modlitwę./ zdjęcia  .... /EGZAMIN GIMNAZJALNY
 ( 18-20 kwietnia 2016 ) . Uczniowie klasy trzeciej gimnazjum przystąpili do egzaminu. Z opinii uczniów wynikały w większości  pozytywne opinie , które mamy nadzieję przełożą się na wyniki podane przez OKE.

 

/ kilka zdjęć ... /
Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

18 kwietnia odbył się również IV Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Krasnem. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy V Martyna Bilut i Julia Salach oraz uczniowie klasy VI Gabriela Mendrala i Kacper Kamiński. Kacper z piosenką "Titanium" David Guetta zajął miejsce III. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.
 
 Konkurs recytatorsko - literacki

15 kwietnia 2016 r odbyła się II Edycja konkursu recytatorsko - literackiego z języka angielskiego i niemieckiego w Palikówce. Konkurs podzielony był na dwie kategorie: uczniowie klasy 4-6 prezentowali wiersz w języku angielskim, nawiązując tematyką do cytatu " Love is a smoke and is made with the fume of sighs"

- William Shakespeare
Uczniowie gimnazjum przedstawiali przygotowane prezentacje inspirując się powyższym cytatem.
W konkursie brali udział uczniowie z  sąsiadujących szkół z Palikówki, Krasnego i Malawy. Naszą szkołę reprezentowali: Małgorzata Ostrowska, Konrad Raj, Gabriela Mędrala i Anna Gientka. Uczennica klasy VI Gabriela Męndrala zajęła III miejsce w konkursie recytatorskim, a uczennica klasy III gimnazjum Anna Gientka zajęła II miejsce w swojej kategorii. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.


 Wszystkie drogi prowadzą do …”

Dzień 15 kwietnia 2016r. okazał się w szkole dniem starożytnego Rzymu. Tę wspaniałą cywilizację przypomnieli nam dwaj panowie z Grupy Artystycznej „Rekonstrukto”, którzy wcielili się w rolę srogiego legionisty i elokwentnego senatora. W interesujący i zabawny sposób opisali historię tego imperium
i zwyczaje w nim panujące. Widzowie mogli też występować, ubierali elementy uzbrojenia, jako gladiatorzy walczyli krótkim mieczem i trójzębem. Jeszcze więcej wrażeń dostarczyły narzędzia tortur i sposoby karania złoczyńców.
Taki pokaz udowadnia, że historia jest niezwykle pasjonująca i warto ją odkrywać.

 
SPRAWDZIAN klas 6

Uczniowie szóstej klasy SP przystąpili 05.04.2016  do sprawdzianu - jest on organizowany prawdopodobnie po raz ostatni. Więcej informacji i arkusze dostępne pod adresem : http://www.edulandia.pl

/ kilka zdjęć ... /WIELKANOC 2016

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święta chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Kojarzą się z radością i nadzieją. Z tej okazji w naszej szkole 23 marca odbyła się uroczysta akademia . W świąteczny nastrój zgromadzoną publiczność wprowadzili uczniowie klasy trzeciej. Scenariusz akademii składał się z wierszy i piosenek o tematyce świątecznej, oraz humorystycznej inscenizacji " o wielkanocnym jajku ". Uroczystość przebiegała w miłej i rodzinnej atmosferze.


 

/
kilka zdjęć ... /

Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. Są niezwykle barwne, towarzyszy im wiele obrzędów. O wielu wielkanocnych obyczajach pamiętamy także dzisiaj. Dzięki nim świąteczne dni są bardziej radosne. Aby podtrzymywać zwyczaje wielkanocne również uczniowie Zespołu Szkół w Strażowie uczęszczający  na zajęcia plastyczno- artystyczne wykonywali stroiki świąteczne.

/ kilka zdjęć ... /

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2016
Rekolekcje to oczyszczenie, odnowa duchowa, coś czego potrzebujmy przynajmniej raz w roku. Pomagają nam zrozumieć pewne ważne sprawy i pomagają nam spojrzeć na nie inaczej.
W pierwszym dniu rekolekcji szkolnych uczniowie naszej szkoły zostali podzieleni na dwie grupy, kl.  (I-V) i kl.(VI-III gim). Rekolekcje prowadził  ks. Rafał Flak. Uczniowie wykonywali zadania, które miały odpowiedzieć na pytanie: ” Co zrobić, aby być szczęśliwym?. Przedstawiano na arkuszach szarego papieru tematy: ” Kraina sakramentów”, ” Kraina miłości”, ” Kraina dobroci”, “Droga do nieba” a także każdy uczeń  miał zrobić maskę człowieka szczęśliwego i nieszczęśliwego oraz koronę. Klasy starsze obejrzały również film pt. ” Karolina”.
Drugi dzień upłyną na wspólnym śpiewaniu piosenek religijnych, odczytaniu listu do zagubionego człowieka i  wspólnej  Eucharystii.

DZIEŃ KOBIET

8 marca w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Kobiet. Uroczystość przygotowała klasa II gimnazjum pod opieką wychowawcy pani - Magdaleny Bartochowskiej.

 

Na scenie rywalizowały między sobą reprezentantki grona pedagogicznego: (p. Renata Mosior, p. Lucyna Kamińska, p. Maria Tronina i p. Katarzyna Kot), oraz uczennice z klasy 5 - Aleksandra Ruszel, 6 - Izabela Laskowska, I gim. - Justyna Laskowska i III - Izabela Janik). Uczestniczki konkursu mogły wykazać się zręcznością, wdziękiem i wiedzą z zakresu sportu. I miejsce na podium zajęła p. L. Kamińska, dwa kolejne miejsca należały do p. K. Kot i p. R. Mosior, spośród uczennic najlepsza okazała się I. Janik. Dodatkową atrakcją był występ artystyczny chłopców z klasy szóstej. Wszystkim Paniom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia.

Sprawozdanie z zimowiska organizowanego w czasie ferii zimowych w Zespole Szkół w Strażowie

W dniach 15.02.- 19.02.2016r w Zespole Szkół w Strażowie organizowane było zimowisko dochodzące . Wzięło w nim udział 45 uczniów szkoły podstawowej i jedna uczennica gimnazjum. Program zimowiska był bardzo bogaty. Pod opieką wychowawców pań: Katarzyny Pomykały, Marii Troniny, Lucyny Kamińskiej , Agaty Wrony, dzieci i młodzież uczestniczyły w wyjeździe do kręgielni i Sali zabaw w klubie Kolorado, w dwóch wyjazdach do kina , pokazie astronomicznym w Mobilnym Planetarium, wyjeździe na pływalnię , warsztatach garncarskich i plastycznych, licznych konkursach i zabawach.
Codziennie wszyscy mogli  liczyć na pyszny obiad na zakończenie zajęć.
/ kilka zdjęć ... /
DZIEŃ BABCI I DZIADKA - w klasie IA

Święto Babci i Dziadka to dzień wyjątkowy nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babci i Dziadków.
To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, radości i zabawy. Z tej okazji w naszej szkole w piątek 29 stycznia odbyła się uroczystość z udziałem przybyłych licznie gości, których przywitała Pani Dyrektor podkreślając jak niezastąpieni są Dziadkowie i Babcie - gotowi poświęcić swój czas, troskę i serce ukochanym wnuczętom.
Wnukowie przedstawiły program artystyczny wypełniony tańcem i piosenkami. Po odśpiewaniu STO LAT dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom samodzielnie wykonane laurki. W przyjęciu gości pomagali rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek.II GMINNY PRZEGLĄD KOLĘ I PASTORAŁEK

W dniu 27 stycznia 2016  r. pod opieką pani Renaty Mosior pięć uczennic reprezentowało naszą szkołę na II Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Krasnem. Były to: Juia Zahradnicek z klasy IV, Katarzyna Krupa i Joanna Kuziara z klasy V oraz Gabriela Mendrala i Izabela Laskowaska z klasy VI. Po wielogodzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców konkursu w trzech kategoriach wiekowych. Nasza uczennica Joanna Kuziara z klasy V zdobyła wyróżnienie w kategorii wiekowej-klasy IV-VI otrzymując dyplom i nagrodę rzeczową.

 KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

W dniu 26 stycznia 2016 r. w Zespole Szkół w Strażowie odbył się III Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek.
W konkursie wzięło udział 18 uczniów ze szkoły podstawowej.

 

W pierwszej kategorii wiekowej od I – III SP zwyciężyli:
Julia Kołodziej kl. II SP
Julia Mendrala kl. I B SP
Izabela Gaweł kl. II SP
Małgorzata Hajdera kl. I B SP

W drugiej kategorii wiekowej kl. IV – VI SP zwyciężyli:
Gabriela Mendrala kl. VI
Julia Zahradniček kl. IV
Izabella Laskowska kl. VI

Wszyscy wykonawcy otrzymali nagrody rzeczowe a przede wszystkim uznanie kolegów i koleżanek zasiadających na widowni.DZIEŃ BABCI I DZIADKA - w klasie IB

W dniu 25 stycznia 2016 r. uczniowie klasy I B pod opieką wychowawczyni Renaty Mosior gościli w szkole swoich dziadków i babcie z okazji ich święta. Dzieci na ten wyjątkowy dzień przygotowały barwne stroje i wesołe przedstawienie, a rodzice zadbali o słodki poczęstunek. Każdy gość został obdarowany prezentem własnoręcznie wykonanym przez wnuka.


DZIEŃ BABCI przygotowany przez klasę II pod opięką pani Beaty Sądek miał miejsce w naszej szkole
23 stycznia 2016.


 

ZABAWA CHOINKOWA odbyła się 16 stycznia 2016. Prezentujemy kilka zdjęć z zabawy klas I-III szkoły podstawowej. Jak widać wszystkim dopisywał dobry humor, a odpowiednia muzyka  wyzwalała  taneczną energię wspaniale przebranych dzieci.


 

Zachęcamy do korzystania z e-podręczników
ŚWIĄTECZNA AKADEMIA

   
Boże Narodzenie to bardzo ważne dla chrześcijan radosne święto. W ten piękny czas wszyscy jesteśmy blisko, składamy sobie życzenia, uśmiechamy się. 
    Również społeczność naszej szkoły spotkała się przy stole wigilijnym. Podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy szczere życzenia i spożyliśmy tradycyjne potrawy. Następnie obejrzeliśmy przedstawienie jasełkowe przygotowane przez klasę piątą pod opieką p. Witolda Sochy. Nad tym, aby pięknie zabrzmiały kolędy czuwała p. Renata Mosior. Przesłanie dla widzów pozostało takie, że Bóg przychodzi do nas w najmniej spodziewanych miejscach i chwilach.
    Wspólnie rozpoczęliśmy obchodzenie Bożego Narodzenia. WESOŁYCH ŚWIĄT.    

   


 

/ kilka zdjęć ... /SPOTKANIE AUTORSKIE

    W dniu 15 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z rzeszowską pisarką dla dzieci – p. Stanisławą Bełch. Jest ona autorką zbiorów bajek: „Wesołe historie” oraz „Snip i Kocio”. 
    Na początku nasz miły gość opowiedział o swojej pasji pisania,
o początkach twórczości i literackich inspiracjach. Uczniowie mogli posłuchać
opowieści o bohaterach utworów oraz zobaczyć piękne ilustracje wykonane przez córkę pisarki.
    Pani Stanisława zaprezentowała też kilka swoich wierszy, a także odpowiadała na liczne pytania młodych czytelników. Starała się jednocześnie zachęcić ich do czytania i pisania, na przykład pamiętników. Pytania dzieci dotyczyły głównie warsztatu pracy pisarki, jej zainteresowań, pasji.
    Na zakończenie można było zakupić bajki, otrzymać autograf, dedykację. Mamy nadzieję, że spotkanie pokazało uczniom, że warto często sięgać po książki.


 

/ kilka zdjęć ... /DZIEŃ BAJKI


W ramach ministerialnego programu ”Książki naszych marzeń” w dniu 9 listopada w naszej szkole został zorganizowany „Dzień Bajki”. Organizacją imprezy zajęli się wychowawcy klas I-VI szkoły podstawowej, którzy wraz z uczniami przygotowali inscenizacje wybranych utworów polskich pisarzy i poetów. Spotkania z bajkowymi postaciami są doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.


 WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA - po długim oczekiwaniu dotarł do naszej szkoły Święty Mikołaj.  Przyniósł oczywiście prezenty i zrobił sobie z dziećmi pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy !

 

/ zobacz zdjęcia ... /PRÓBNY SPRAWDZIAN KLASY 6 - Uczniowie klasasy 6 w dniu 25 listopada  zmierzyli się z zadaniami próbnego sprawdzianu.  To poważna próba przed właściwym sprawdzianem w kwietniu.
ZABAWA ANDRZEJKOWA  
Na zabawie andrzejkowej  wszczyscy bawili się wspaniale -  co widać na zdjęciach.

 

/... zobacz zdjęcia /SPOTKANIE Z POBDRÓŻNIKIEM - Brazylijski świat

  
  W środę 4 listopada pojechaliśmy do Brazylii... nie ruszając się z miejsca.  Naszą szkołę odwiedził podróżnik z gorlickiej grupy „Trzask” Grzegorz Chachura.
    Mogliśmy skonfrontować nasze wyobrażenie o „kolosie na glinianych nogach” z rzeczywistością doświadczaną i obserwowaną przez podróżników w różnych sytuacjach i na różne sposoby - z końskiego grzbietu, z łodzi, z okien autobusu, dżipa czy helikoptera.

    Razem z podróżnikami przemierzaliśmy (na slajdach) piaszczyste wydmy wśród malowniczych jeziorek ze słodką wodą i wprost bajeczny kompleks wodospadów Iguazu na rzece Iguaçu, których huk słychać z odległości 20 kilometrów. Byliśmy w Rio de Janeiro pod pomnikiem Chrystusa błogosławiącego miastu i na słynnej plaży Copacabana. Słuchaliśmy opowieści o najdłuższym zarejestrowanym ulicznym korku mierzącym aż 345 kilometrów. Opowieści o potędze ekonomicznej budowanej najpierw na bazie kopalni złota a później rudy żelaza. O dzielnicach bogactwa, ale i biedzie wyrastających wokół faweli. O spaniu w hamakach i papugach uprzykrzających głośnym krzykiem „ar-a!” najpiękniejsze poranki.  O stadach kajmanów i „gangach” ostronosów okradających turystów z... chusteczek higienicznych i wszystkiego, co szeleści.  O głośnym czytaniu „Biblii” w środku miasta. O języku polskim, który udawało się usłyszeć w najmniej spodziewanych okolicznościach. O problemach ze zmianą mentalności ludzi przyzwyczajonych do fałszywie pojmowanej wolności. Poznawaliśmy warunki życia, zwyczaje ludzi i miejsca, do których do tej pory nie mieliśmy możliwości dotrzeć. 

/ ... kilka zdjęć /
„(Nie)zwykła wyprawa”

   
My, współcześni Polacy, znamy II wojnę światową głównie z lekcji historii, z telewizji, rzadziej z opowiadań starszych osób. Czasem słyszymy o ludziach, którzy zafascynowani przeszłością, szukają wytrwale pamiątek dawnych dni. Ostatnio na przykład cały świat oszalał na punkcie „złotego pociągu”, odkrytego w okolicach Wałbrzycha. W Strażowie, co prawda, skarbu nie znaleziono, ale natrafiono na coś,
co też pochodzi z czasów strasznej wojny.  / ... czytaj całość artykułu /

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA  NIEPODLEGŁOŚCI

„Pociąg do wolności”

     
Narodowe Święto Niepodległości to czas, kiedy uświadamiamy sobie, że nasza Ojczyzna nie zawsze była wolna, a nasi przodkowie przez wiele lat żyli pod zaborami.
     W celu przypomnienia ważnych wydarzeń i uczczenia pamięci bohaterów, 10 listopada w Zespole Szkół w Strażowie, została zorganizowana uroczysta akademia. Gościem honorowym był wójt gminy Krasne
p. Wilhelm Woźniak. / ... czytaj całość artykułu /

 

/ kilka zdjęć z akademii - 10 listopada  /DZIEŃ PAPIESKI  2015 – „Papież Rodziny”

W dniu 16  października 2015 roku, odbyły się w Zespole Szkół w Strażowie Dni Papieskie. Prelekcję,  wspólne tańce i  zabawy   prowadził zaproszony ksiądz Rafał Flak. Uczniowie przedstawili sztukę pt. „Droga do nieba” przygotowaną przez  panią katechetkę Dorotę Barnat .  Zorganizowano konkurs  plastyczny pt: „Laurka dla  Papieża, ”w którym  wzięło  udział 23 uczniów.  Wszyscy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami  ufundowanymi przez księdza proboszcza Edwarda Wnęka.DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13.10.2015r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i przedstawiciele Rady Rodziców. Na początek głos zabrała Pani Dyrektor, która nauczycielom oraz wszystkim pracowniom oswiaty złożyła najserdeczniejsze życzenia i podziękowania. Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez klasę czwartą pod okiem pani Anny Rejman i pani Renaty Mosior.

 

Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień, a pełne humoru scenki obrazowały ciężką pracę nauczycieli.

/ kilka zdjęć  ... /I RODZINNY RAJD ROWEROWY

Wszyscy RAZEM…

„Wszyscy RAZEM się ruszamy i o swoje zdrowie dbamy” - pod takim hasłem w dniu 3 października odbył się I Rodzinny Rajd Rowerowy dla mieszkańców gminy Krasne. Udział w imprezie wzięło blisko 140 osób.
W sobotnie, słoneczne przedpołudnie z Palikówki, Krasnego, Malawy i Strażowa wyruszyły barwne grupy rowerzystów, uczestników I Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Na rowery wsiedli nie tylko uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy gminy Krasne, ale także jej wójt Wilhelm Woźniak, sekretarz Robert Żołynia i niektórzy radni. ... / czytaj cały artykuł ...
/Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Inauguracja nowego roku szkolnego rozpoczęła się Mszą św. o godzinie ósmej. Po uroczystej Mszy uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami udali się do szkoły, gdzie zostali powitani przez Panią Dyrektor. Nowy rok szkolny rozpoczęło w strażowskiej szkole  175 uczniów, a  wśród nich 41 pierwszoklasistów.  Zostali oni  w pierwszym dniu nauki pasowani  na uczniów Zespołu Szkół w Strażowie.

 

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor życzyła całemu gronu pedagogicznemu sukcesów, awansów  i satysfakcji z wykonywanej pracy, uczniom jak najlepszych wyników w nauce, rodzicom zaś cierpliwości i zadowolenia z dzieci oraz owocnej współpracy ze szkołą.


/ kilka zdjęć ... /
STARSZE ARTYKUŁY PRZENIESIONE DO ARCHIWUM / archiwum 2012 - 2015 /

STARSZE ARTYKUŁY PRZENIESIONE DO ARCHIWUM / archiwum 2010 - 2012 /


Serdecznie witamy w  serwisie internetowym Zespołu Szkół w Strażowie.
Na stronie chętnie będziemy gościć uczniów, rodziców i nauczycieli.
Wszelkie sugestie i pomysły dotyczące funkcjonowania serwisu można kierować na adres: zsstrazow@gmail.com
Na bieżąco będziemy zamieszczać informacje o najważniejszych sprawach dotyczących życia szkoły. Poinformujemy o nadchodzących uroczystościach szkolnych, wywiadówkach, planowanych wycieczkach. Powyższe informacje będą opracowywane przez SU, nauczycieli organizujących daną uroczystość oraz wychowawców.

zespół redakcyjny ;)

 

 

 
PROGRAMY

WSPÓŁPRACA
GMINA KRASNEZobacz
 
polecamy

Microsoft Security Essentials


 Panda Cloud Antivirus


 

Copyright by KB